JAK DOBRAĆ KIMONO/GI DO BJJ? NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

JAK DOBRAĆ KIMONO/GI DO BJJ? NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Pierwsze treningi Brazylijskiego Jiu Jitsu za Tobą, świetnie! Szukasz pierwszego kimona albo chciałbyś wybrać coś nowego. Czym się kierować przy wyborze GI do BJJ? Podpowiadamy!

 

Wybierając kimono do BJJ zwróć uwagę na poniższe cechy:

  • Waga Na trening wybierz cięższe kimono, na zawody lżejsze (waga zawodnika w kimonie)
  • Kolor i naszywki. Nie każde kimono założysz na zawody. Kolor dopuszczony przez federacje to czarny, niebieski i biały. Długość spodni nie powinna być krótsza niż 5 cm od kostki. Zgodne z regulaminem  turniejów  IBJJF i UEAJJF są te kimona: Ground Force, Scrable AthliteFuji All AroundFuji Suparaito
  • Gramatura gęstość splotu, decyduje o różnym zastosowaniu kimona

Single weave - pojedyncza, lekka plecionka, najczęściej o gramaturze 550 g/m2. Stosowana w kimonach na zawodach lub treningach w letnie dni, jak Fuji All Around

Double weave - podwójna, grubsza plecionka, najczęściej o gramaturze 750 g/m2. Także na zawody

Pearl weave - popularna, lekka i trwała plecionka o gramaturze 350-550 g/m2, jak np. Fuji Suparaito, Scramble base-K, Scramble Athlite, Fuji Baseline, Ground Force

 

Kimona do BJJ mają różne ceny i różne zastosowanie. 

Inne kimono wybierzesz, gdy zaczynasz trenować BJJ i kupujesz swoje pierwsze kimono do BJJ, po inny model sięgniesz, gdy potrzebujesz wytrzymałego kimona na intensywne treningi, a inny model wybierzesz, gdy potrzebujesz kimona na zawody.

Dobierz dla siebie najlepsze kimono do BJJ. Rodzaje kimon:

1. Pierwsze kimono do BJJ musi być w rozsądnej cenie! Nie kupuj najdroższego, jeśli to Twoje pierwsze kimono. Idealne będzie, jeśli dostaniesz do niego biały pas gratis. Szukaj kimona w innym kolorze niż biały. Dlaczego? Moje pierwsze kimono było białe, turlanie się po macie szybko zweryfikowało jego praktyczność. Wybierz coś lekkiego, co szybko schnie. Może trenujesz sporty od zawsze i masz świetną kondycję. Ale jeśli zaczynałeś jak ja- wstając z kanapy- możesz się zaskoczyć ile musisz kondycyjnie nadgonić i że mokre plecy to po prostu dobry trening.

Pierwsze kimono do BJJ to np: Fuji Baseline czy Ground Force

2. Kimono uniwersalne. Czyli takie, które wytrzyma mocne treningi, starczy na długo i jest ze średniej półki cenowej. Czemu oszczędzać? Żebyś na macie mógł dać z siebie wszystko- nie martwiąc się o zużycie kimona.

Kimona na treningi BJJ to np: Fuji All Around, Scramble G AthliteGround Force

3. Kimono Premium BJJ. Trenujesz. Masz za sobą pewnie już niejedno kimono, niejedną kontuzję i niejedną belkę na pasie. Stawiasz sobie wysoko poprzeczkę, swojemu kimono również. Sięgnij po lekkie kimono, o perłowym splocie (szybko schnie), z wzmocnieniem na kolanach i usztywnionym kołnierzem. 

Kimono Premium BJJ to np. Fuji Suparaito

4. Kimono na zawody. Trzy kolory: niebieski, biały i czarny. Wybierz jak najlżejsze (waga zawodnika w kimonie). Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe usztywnienie na kołnierzu. Kimono musi być zatwierdzone, sprawdzany na weryfikacji jest nie tylko kolor, ale i długość. Zgodne z regulaminem  turniejów IBJJF i UEAJJF są kimona.: Ground ForceScrable AthliteFuji All AroundFuji Suparaito

 

Bez względu na to na jakim etapie drogi w BJJ jesteś, każde z kimon w GrappZilla ma świetne rekomendacje. Wybraliśmy dla Was marki po które najczęściej sięgają najlepsi zawodnicy BJJ, a konkretne modele są na pierwszych miejscach w rankingach kimon do BJJ.

Back to blog