3 Najlepsze Kimona na treningi BJJ Brazylijskie Jiu Jitsu

3 Najlepsze Kimona na treningi BJJ Brazylijskie Jiu Jitsu

Wybór odpowiedniego kimona do brazylijskiego jiu-jitsu (BJJ) jest kluczowy dla komfortu i efektywności treningów. Dziś przedstawiam trzy wyjątkowe modele, które wyróżniają się trwałością, jakością wykonania oraz komfortem użytkowania. Oto kimona, które idealnie nadają się do intensywnych, codziennych treningów: Fuji All Around, Scramble Base K oraz Scramble Athlite v6.

 

 

Fuji All Around

Fuji All Around to jedno z najbardziej popularnych kimon w świecie BJJ, i to nie bez powodu. Oto kilka cech, które czynią je wyjątkowym wyborem:

 • Solidny splot: Fuji All Around jest wykonane z wysokiej jakości materiału, który łączy wytrzymałość i lekkość. Dzięki temu kimono jest odporne na uszkodzenia, a jednocześnie nie ogranicza ruchów. 
 • Wzmocnione kolana i szwy na kołnierzu: Dodatkowe wzmocnienia na kolanach i podwójne szwy na kołnierzu zapewniają większą trwałość, co jest niezbędne podczas intensywnych treningów.
 • Dobra gramatura 350 gsm. Kurtka o odpowiedniej gramaturze sprawia, że kimono jest wytrzymałe i wystarczy na długi czas..
 • Wstępne skurczenie: Fuji All Around jest wstępnie skurczone, co minimalizuje ryzyko dalszego skurczenia po praniu, zapewniając stały rozmiar i komfort noszenia.
 • dostępne w 3 kolorach: czarnym, niebieskim i białym- wszystkie dopuszczone na zawody

 

 

Scramble Base K

Scramble Base K to kolejne kimono, które doskonale sprawdza się w codziennych treningach BJJ. Co wyróżnia ten model?

 • Solidny splot: Wytrzymały materiał, który jest odporny na przetarcia i uszkodzenia, co gwarantuje długą żywotność kimona.
 • Wzmocnione kolana i szwy: Podobnie jak Fuji All Around, Scramble Base K posiada dodatkowe wzmocnienia na kolanach oraz podwójne szwy na kołnierzu, co zapewnia większą trwałość.
 • Dobra gramatura 450 gsm: Kurtka ma odpowiednią gramaturę, co zapewnia równowagę między wytrzymałością a komfortem użytkowania.
 • Wstępne skurczenie: Kimono jest wstępnie skurczone, dzięki czemu nie zmienia znacznie rozmiaru po praniu, co jest istotne dla zachowania odpowiedniego dopasowania.
 • wyjątkowy piaskowy kolor świetnie pasuje na letnie treningi, robi duże wrażenie na innych, a połączenie z czarnym tworzy świetną kombinację kolorów.

 

 

Scramble Athlite v6

Scramble Athlite v6 to najnowsza wersja popularnego modelu od Scramble, zaprojektowana z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Oto, dlaczego warto rozważyć ten model:

 • Solidny splot: Wykonane z wytrzymałego materiału, który wytrzyma nawet najcięższe treningi.
 • Wzmocnione kolana i szwy: Podobnie jak pozostałe modele, Athlite v6 posiada wzmocnienia na kolanach i podwójne szwy na kołnierzu, co znacznie zwiększa jego trwałość.
 • Dobra gramatura 550 gsm: Kurtka jest odpowiednio ciężka, co zapewnia wytrzymałość, ale jednocześnie na tyle lekka, by nie krępować ruchów.
 • Wstępne skurczenie: Kimono jest wstępnie skurczone, co minimalizuje ryzyko dalszego skurczenia podczas prania, zapewniając idealne dopasowanie przez długi czas.
 • dostępne w kolorze czarnym i niebieskim- dopuszczone do zawodów

 

Zobacz wideo  porównanie 3 kimon:

Facebook

 

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego kimona do codziennych treningów BJJ jest kluczowy dla komfortu i efektywności treningów. Fuji All Around, Scramble Base K oraz Scramble Athlite v6 to trzy modele, które wyróżniają się solidnym splotem, wzmocnionymi kolanami i szwami na kołnierzu, dobrą gramaturą oraz wstępnym skurczeniem. Te cechy czynią je idealnym wyborem dla każdego, kto poszukuje trwałego i wygodnego kimona do intensywnych, codziennych treningów. Wybierając jedno z tych kimon, możesz być pewny, że inwestujesz w produkt, który sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających treningów.

Back to blog